okolí Nürburgringu

Čerpací stanice

Nejbližší benzínová pumpa je cca 1,5 km od vjezdu na Ring. Její polohu najdete v naší mapě Ringu. Prodávají zde také suvenýry Nordschleife. Pokud bude zavřený obchod se suvenýry, můžete nakoupit tady.

Městečko Nürburg

Toto městečko o rozloze 3,6 km2 se 160 obyvateli je vlastně známé jen díky Ringu. Najdete v něm stejnojmenný hrad, ale také třeba testovací centrum BMW divize M. V tomto městečku je také několik hotelů, kde se můžete ubytovat a půjčovna aut na Ring.

Hrad Nürburg

Hrad dostal název podle vrcholu, na kterém je postaven. Pře několika sty lety se totiž tomuto vrcholku říkalo Mons Nore, neboli Černá hora. Hrad byl postaven v roce 1166 pravděpodobně hrabětem Ulrichem z Nürburgu, v roce 1302 byl přestavěn a postupem času byl zabrán Švédy a Francouzi. Chvíli sloužil také jako věznice nebo i zdroj kamene. Od roku 1953 je ve státní správě a byl částečně opraven. Dominantou hradu je vysoká věž.

Hrad Nürburg

Adenau

Adenau je už o něco větší městečko, než Nürburg. Jeho rozloha je 18,6 km2, má necelých 3000 obyvatel a vybudováno zde bylo někdy okolo roku 1000. V tomto městečku najdete také několik hotelů, kde je možné se ubytovat. Jeden z nich - Hotel An Der Nordschleife - má dokonce nádherný výhled přímo na Nürburgring, na zatáčku Breidscheid. Ve městě je také několik větších obchodů, kde můžete pohodlně nakoupit.

Silnice v okolí

Pokud na to budete mít ještě náladu, stojí za to si projet také silnice v okolí Ringu. Většina z nich má opravdu kvalitní povrch a skvěle udělané zatáčky. Pokud vám dojdou peníze na projíždění se po okruhu, nebo když je okruh zrovna zavřený, zkuste třeba zbývající část Jižní smyčky.

Facebook & Twitter:

reklama