Zajímavosti o Nürburgringu

Zelené peklo

Název Zelené peklo (Green Hell, Grünne Hölle) pro Nürburgring vymyslel pilot a trojnásobný šampion F1 Sir Jackie Stewart. Ten jednou řekl, že kdyby si někdy trať pomalu projel a viděl všechna její nebezpečí, tak už by na ní nikdy nezávodil…

Zelené peklo

Nápisy na trati

Říká se, že každý nápis představuje jednoho člověka, který se na tom místě zabil. U některých je to pravda, ale většina z nich jsou pouze pokusy o podpisy, reklamní nápisy a jiné malůvky.

Nápisy na trati

Jižní smyčka (Südschleife)

Kratší, dnes již neexistující, část Nürburgringu. Jedna z nejlepších tratí té doby měla tu smůlu, že byla připojená k ještě lepšímu okruhu. V 70. letech padla za oběť výstavbě nového okruhu pro Grand Prix. Její části dodnes existují a po některých se můžete projet, či projít. Více o Jižní smyčce jsem sepsal na webu Petrolhead.net.

Jižní Smyčka

Steilstrecke

Steilstrecke je 450 metrů dlouhá část Nordschleife se stoupáním až 27 %, která zkracuje trať mezi stejnojmennou zatáčkou "Steilstrecke" a nejvyšším bodem trati Hohe Acht. Tato část se používala hlavně pro testování, ale údajně se v 60. letech otevírala i při turistických jízdách, takže si řidiči mohli vybrat, zda se projedou Carouselem, nebo si trať zkrátí tudy.

Steilstrecke

Ring Taxi

Pokud se chcete po Ringu jen svézt a řízení přenechat někomu jinému, Ring Taxi je zajímavou volbou. Pro rok 2014 se vrací na pozici Ring Taxi BMW M5. V posledních asi 3 letech sloužilo jako taxi BMW M3 řízené některým ze závodních jezdců BMW a ještě předtím jste se mohli svézt BMW M5 E60 řízeném Sabine Schmitz (dvojnásobná vítězka zdejší 24-hodinovky). Jedno kolo stojí okolo 200 € (cena za celé auto-max. 3 osoby), ale i přes tuto relativně vysokou cenu ta projížďka za to prý stojí. Automobilku BMW údajně jedno kolo stojí až 480 € (po několika kolech se mění gumy, brzdy a tlumiče; celé auto se obměňuje 1x ročně). Rezervaci jízdy je však potřeba si udělat dostatečně dopředu, protože jízdy většinou bývají vyprodané a na místě je takřka nemožné se do Ring Taxi dostat.

Ring Taxi

Facebook & Twitter:

reklama